Buz Lazer Epilasyon

Kadınların en önemli sorunlarından birisi olan istenmeyen tüyler, buz epilasyon ile tarih oluyor. Bu teknolojinin geldiği en son nokta olarak da buz epilasyon, en kısa sürede ve acısız, ağrısız şekilde tüylerden kurtulmaya olanak sağlıyor. Buz epilasyon; kıl kökündeki farklı yapıları hedef alan ve farklı dalga boylarına sahip olan bir yöntemdir ve istenmeyen kıllar için kesin çözümdür. Özellikle de buz epilasyonun diğer epilasyon yöntemlerine göre bir atışta çok daha geniş yüzeyleri etkilemesi seans sürelerinin de kısalmasına olanak tanımaktadır. Hal böyle olunca da buz epilasyonla tüm vücut seansları sadece 45 dakikada tamamlanmaktadır. Bununla birlikte buz epilasyonun en son teknoloji ürünü olması onu yüksek etkili bir hale getirmektedir. Bu bağlamda ortalama 6 seans içinde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.

Buz epilasyon kalıcı etki eder mi?

Buz epilasyon, klasik epilasyon yöntemlerine cevap vermeyen açık renkli ve güçsüz tüylere sahip olan kişiler de dahil olmak üzere tüm tüyler için kalıcı bir çözüm sunulabilmektedir. Buz epilasyon sayesinde hem ince hem kalın tüyler, hem açık renkli hem de koyu renkli olanlar, vücudun her bölgesindeki istenmeyen tüyler kesin olarak yok edilebilmektedir.

Buz epilasyon hangi mevsimlerde yaptırılabilir?

Buz epilasyon, günümüzün en acısızdır ve konforlu yöntemi olduğu için ciltte herhangi bir tahrişe yol açmaz. Buz epilasyon uygulaması esnasında cilde düşük dozla ve sık tekrarla uygulandığından cilde zararı yoktur ve hem yaz hem kış mevsiminde güvenle yaptırılabilir. Bunun için kişinin beyaz tenli ya da bronz tenli olması da hiç fark etmez. Ancak buz epilasyon sonrası güneşlenecek olan kişiler mutlaka kaliteli, güvenilir ve yüksek koruma faktörlü bir kremi ile korunmalılar.